Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "Visagino socialinės globos namai" slapukų politika. Daugiau informacijos

Žolių galia nepaprasta…

2019 birželio 20

Artėja Joninės. Pats augmenijos  žydėjimas. O tarmiškai kalbant –  „kupa“. Kaip šnekame apie žolynus, negalime neprisiminti garsios mokslininkės, daktarės, augalų žinovės ir „burtininkės“ Eugenijos Šimkūnaitės. Taigi apsilankėme jos tėviškėje Tauragnuose. Mus maloniai pasitiko muziejininkė Gražina ir nuvedė į krašto muziejų, kurį dar sovietiniais laikais įkūrė taip pat tauragniškis rašytojas Teofilis Tilvytis. Taip apie savo gimtinę rašė poetas:

„Nuo Taurapilio, nuo kalno.
Matos dar keli kalnai.
Ir ant vieno, kaip ant delno,

Skurdūs mano Tauragnai“.

Bet  Įdomiausia buvo apsilankyti Tauragnų raganos (E. Šimkūnaitės) buveinėje bei jos garbei pasodintame vyšnių sode. Kitais metais mokslininkei atminti bus pasodinta 100-oji vyšnia. Lietuviškame darželyje prisirinkę žolelių, gėrėme arbatą, čia pat vėsindamiesi ledais.

Besišnekučiuodami daug sužinojome apie įdomią žolininkės asmenybę, skaitėme jos horoskopus pagal lietuviškus augalus, medžius, paukščius, žuvis ir gyvūnus.

Kiek atsipūtę, važiavome į laukus rinkti verboms motiejukų, kviečių, rugių ir zuikio ašarėlių. Po visų darbų mėgavomės giliausiu Lietuvoje Tauragno ežeru (62,5m) ir skaniai gamtoje papietavome.

Išvyka į Tauragnų apylinkes