Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "Visagino socialinės globos namai" slapukų politika. Daugiau informacijos

Visagine atidaromi pirmieji grupinio gyvenimo namai neįgaliesiems

2018 balandžio 30

 

2018 metais Visagino socialinių globos namų istorijoje verčiamas naujas puslapis –  atidaromi pirmieji grupinio gyvenimo namai Visagino mieste. Įgyvendinant Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) socialinės globos namų pertvarkos programą, 10 mūsų globos namų gyventojų apsigyvens Visagino mieste, specialiai tam įsigytame bute.

Šiuo metu 6 kambarių butas yra suremontuotas, apstatytas naujais baldais ir būtina buitine technika. Butas pilnai pritaikytas neįgaliųjų savarankiškam gyvenimui ir poilsiui. Tai patvirtino ir Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie SADM  išduota licencija, leidžianti mūsų įstaigai teikti paslaugas grupinio gyvenimo namuose.

Tai tik pirmieji žingsniai. Su jauduliu laukiame gegužės 2 d., kai mūsų gyventojai peržengs jau savo namų slenkstį. Dar remonto laikotarpiu jie lankėsi bute ir susijaudinę klausinėjo: “Tai mes gyvensime tarp žmonių?“, „Mes turėsime kaimynus ir galėsime sveikintis su jais?“. Jie suvokia, kad nauja ir pilnavertė aplinka juos įpareigos gyventi pagal visuomenės priimtas normas.

Visagino socialinių globos namų administracija patikina, kad šie žmonės yra pozityvūs, taikūs, atrinkti ekspertų dėl tinkamumo gyventi bendruomenėje. Šalia jų nuolat bus kvalifikuoti specialistai: darbo dienomis  – vienas socialinis darbuotojas ir jo padėjėjas, o naktimis ir išeiginėmis dienomis – 4 besikeičiantys padėjėjai. Taigi ištisą parą jie turės priežiūrą ir nekels rūpesčių aplinkiniams. O jeigu taip atsitiktų, visada galite kreiptis į Visagino socialinių globos namų administraciją tel. 8 (386) 61275.

Socialinių globos namų pertvarka – tai grąžinama skola ištisoms kartoms neįgaliųjų, kurie ne vieną dešimtmetį gyveno uždaryti nuo pasaulio, nuo bendruomenės. O juk šie žmonės nori bendrauti su sveikais, dalyvauti jų gyvenime. Būdami lyg „atskiroje valstybėje“, jie netenka socialinių ir kasdienių įgūdžių. Lietuva 2010 m. ratifikavo Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvenciją, kuria įsipareigojo siekti, kad žmonės su negalia Lietuvoje galėtų gyventi kuo visavertį gyvenimą. Tam tikslui Europos Komisija 2010 m. patvirtino 2010‒2020 m. Europos strategiją dėl negalios. Vienu iš svarbiausių strategijos tikslų buvo įvardytas negalią turinčiųjų savarankiško gyvenimo skatinimas, bendruomeninių paslaugų plėtra.

Lietuvoje šiuo metu septyni socialinės globos namai dalyvauja pertvarkos programoje. Įgyvendinat ją, sparčiai steigiami grupinio gyvenimo namai neįgaliesiems, turintiems proto ar psichinę negalią. Šiandien visuomenėje keičiasi požiūris į neįgaliuosius. Jie dalyvauja įvairiose integracijos, užimtumo, socialinio verslo kūrimo programose.

Visagino socialinių globos namų administracija kreipiasi į visaginiečius – kviečia būti tolerantiškiems ir ramiai priimti žinią dėl mūsų globotinių apsigyvenimo grupiniuose gyvenimo namuose. Visaginiečiai daugelį mūsų globos namų gyventojų jau pažįsta: mato juos parduotuvėse, bibliotekose, miesto renginiuose. Kviečiame suprasti, kad ir kokią negalią žmogus turėtų – psichikos, proto, judėjimo, regos ar klausos, neįgalieji nori, kad aplinkiniai į juos žiūrėtų, kaip ir į kitus žmones. Neįgalieji turi teisę ir gali visaverčiai dalyvauti visuomenės gyvenime, – tai yra gyventi, mokytis ir dirbti ne institucijose, o bendruomenėse, kartu su visais žmonėmis. Nebijokite šios kaimynystės.

Visagino socialinės globos namų informacija