Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "Visagino socialinės globos namai" slapukų politika. Daugiau informacijos

Švenčionių visuomenei pristatyti mūsų gyventojų portretai

2018 spalio 19

Mūsų gyventojų portretų paroda „Mes – jūsų visuomenės nariai“ keliauja po Lietuvą. Spalio 17 d. Švenčionių Viešosios bibliotekos skaitykloje vyko jos pristatymas, kuriame dalyvavo Visagino socialinių globos namų gyventojai ir piešinių autorius, menininkas bei mūsų globos namų užimtumo specialistas Jonas Grunda. Taip pat savo tapybos darbus pristatė globos namų gyventojas Konstantinas Poltarackis.

Susirinkusiems buvo pristatyta parodos gimimo idėja –  kaip betarpiškas, tiesioginis bendravimas  su proto negalia turinčiais žmonėmis teigiamai veikia jų emocinę būseną, praskaidrina kasdienybę, verčia pasijusti reikalingais ir pilnaverčiais žmonėmis. Akcentuota, kad menas visada žengia šalia socialinių aspektų, todėl ši paroda turi ir meninę, ir socialinę prasmę bei vertę.

Bibliotekos darbuotojos ypatingai šiltai priėmė visą mūsų kompaniją. Skambėjo žodžiai apie laimę, gyva muzika tarsi šildė visų sielas.

Parodos dailininkus sveikino ir prasmingus žodžius tarė Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijos dailės mokytoja ekspertė Jūratė Vitkauskienė, Švenčionių socialinių paslaugų centro pagyvenusių ir neįgaliųjų žmonių Dienos centro „Verdenė“ socialinė darbuotoja Oksana Teilans, Reškutėnų tradicinių amatų centro etninės kultūros skyriaus vedėja, etnologė, humanitarinių mokslų daktarė Regina Mikštaitė – Čičiurkienė.

Džiugu, kad į renginį atvyko mūsų draugai iš Strūnos socialinių globos namų. Malonu buvo prie arbatos puodelio išgirsti lankytojų žodžius: „tokia paroda pas mus bibliotekoje eksponuojama pirmą kartą“, „jūs tai turite rodyti visai Lietuvai“, „jūs keičiate nuostatas ir vykdote visuomenės integraciją į neįgaliųjų bendruomenę“, „jūs kūrybiškai siunčiate žinutę apie savo globos namus“.

Dėkojame Švenčionių viešosios bibliotekos kolektyvui už šiltą renginį.

Švenčionių visuomenei pristatyti mūsų gyventojų portretai