Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "Visagino socialinės globos namai" slapukų politika. Daugiau informacijos

Susidomėjome pynimo amatu

2018 rugsėjo 24

Mūsų gyventojas Nerijus dalyvavo Ignalinos krašto muziejaus organizuotame edukaciniame užsiėmime „Pynimas iš vytelių“. Nors mokymai užtruko tik pora valandų, bet dėka profesionalių tautodailininkės Augenijos Ruželienės pamokymų, visi dalyviai spėjo nusipinti po krepšelį ir gėlę.

Nerijui labai patiko pinti. Dabar  jis dairosi, kur kokie karklai auga šalia globos namų, kad prisiskinti vytelių ir pasiruošti medžiagą žiemai. Vyras žada pynimo amato pamokyti ir kitus gyventojus.

Pynimas yra seniausias menas pasaulyje. Manoma, kad pynimas atsirado anksčiau nei keramika. Molinėms puodynėms pirmiausia buvo pinami karkasai iš karklų, paskui jie būdavo aplipinami moliu.

Pinama visame pasaulyje. Pintų gaminių formos ir raštai bei asortimentas skirtingais periodais kito priklausomai nuo poreikių, mados ir visuomenės raidos lygio.

Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, dažniausiai pinama iš karklo vytelių, pušies, eglės šaknų. Pynimo žaliava nusako gaminių formą, dydį, pynimo būdus. Nuo seniausių laikų kiekviename Lietuvos kaime buvo savas krepšių pynėjas, dirbiniams taikantis ypatingas formas, matmenis ir net pynimo būdus.

Nerijus yra kruopštus ir nagingas. Jis lieja skulptūrėles iš gipso, drožinėja, turi pomėgį surinkinėti dėliones (puzzle). Neseniai Nerijų aplankė giminės ir jis aprodė savo užimtumo „vaisius“.