Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "Visagino socialinės globos namai" slapukų politika. Daugiau informacijos

Praskaidrinome Daugėliškio krašto bendruomenės renginį

2018 spalio 08

Spalio 7 d. dalyvavome Daugėliškio krašto bendruomenės nuotaikingame renginyje “Apie duoną, močiutes ir…”.

Apsidžiaugėme, kai gavome pakvietimą vykti į Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio miestelį. Jis garsėja Šv. Onos atlaidais, o šiemet vietos bendruomenė vykdo projektą “Šv. Ona – duonos ir vasaros gėrybių ponia”. Džiugu, kad ir mes galėjome prisidėti prie projekto ir visiems parodyti mūsų liaudies kapelos “Verpstė” nuotaikingą, teatralizuotą  programą. Kaip visada sužibėjo mūsų Pranutė, su kitais gyventojais, parodydami vaizdelį “Pupa”. Gytautas pagrojo savo kūrybos valsą ir polką. O kartu su Didžiasalio vyrų kapela sudainavome dainą “Jazminai”.

Renginyje dalyvavo garbūs svečiai – etnologė, rašytoja, radijo laidų vedėja Gražina Kadžytė, kuri papasakojo apie močiučių svarbą Lietuvos kultūroje ir pasiūlė per Šv. Oną kartu švęsti ir Senelių dieną. VGTU docentas, restauratorius Dalius Vrubliauskas mokino Daugėliškio krašto žmones, kaip išsaugoti autentiškas trobas.

Kadangi Šv. Onos varduvės (liepos 26 d.) siejamos su šviežios duonos kepimu, organizatoriai mums pasiūlė paragauti net 13 rūšių bemielės ruginės duonos iš visos Lietuvos. Turėjome išrinkti skalsiausią duoną. O didžiausią įspūdį mums paliko tikros senovinės veikiančios girnos, kuriomis ne taip jau lengvai malėme iš rugių miltus.

Svetingi Daugėliškio krašto žmonės mus pavaišino karšta sriuba, rudens gėrybėmis ir atsidėkodami įteikė saldžių dovanų bei paveikslą – karpinį.

Praskaidrinome Daugėliškio krašto bendruomenės renginį