Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "Visagino socialinės globos namai" slapukų politika. Daugiau informacijos

Įspūdžiai iš sostinės: muitinės muziejus ir „Pirmas blynas“

2019 sausio 28

Vilniaus miesto gimtadienio išvakarėse aplankėme žiemišką sostinę. Tądien buvo daug šalčio, saulės, įspūdžių, šilumos ir skanių blynų.

Artėjant Tarptautinei muitinės dienai, apžiūrėjome Vilniuje įsikūrusį Muitinės muziejų. Šiemet Lietuvos muitinė švenčia savo šimtmetį. Darbuotojas mums aprodė ekspozicijas, kuriose buvo įdomių eksponatų: sena ir nauja muitininkų apranga, istorinės nuotraukos, kiti reliktai. Papasakojo, kaip būdavo gabenama kontrabanda, dažniausiai cigaretės, kaip atrodė „padirbtos“ žinomų firmų prekės. Salėje kinologas supažindino su vokiečių aviganių veislės šunimi, kurio vardas  – „Žiauriai gražus“, visiems sukėlė daug juoko. Šis ketverių metų amžiaus svarbus muitinės darbuotojas yra  apmokytas ieškoti pinigų. Pabaigoje pasižiūrėjome dokumentinį filmą apie Medininkų tragediją.

Antras mūsų kelionės tikslas buvo aplankyti draugišką restoraną „Pirmas blynas“, kuriame dirba nuoširdūs ir paslaugūs mūsų likimo draugai, ir, kuris tą dieną organizavo akciją „Mokėk kiek gali“. Eksperimento idėja – sukviesti daugiau žmonių ir parodyti, kad negalia netrukdo dirbti.
Kadangi iš anksto užsisakėme vietas, stalai mums buvo rezervuoti, o besišypsantys padavėjai pasiūlė meniu, kuriame varnele tereikėjo pažymėti norimą blyną ar sriubą. Blynai buvo ne tik dideli ir skanūs, bet nuostabiai papuošti. Atsidėkodami „Pirmo blyno“ kolektyvui padovanojome Gytauto išaugintą alijošių ir įsiamžinome bendroje nuotraukoje.
„Pirmas blynas“ – tai socialinis projektas, kurio idėjos autorius ir įgyvendintojas Tim van Wijk, atvykęs į Vilnių gyventi iš Olandijos, įdarbino neįgaliuosius. Todėl čia gali laisvai jausti visi: ir klientai, ir darbuotojai.
Išeidami iš restorano „Pirmas blynas“ pasijautėme ne tik gardžiai pamaitinti, bet ir sušildyti jaukumo, tos ypatingos auros, kurią restorane kuria jo šeimininkas Timas ir visa nepaprasta jo komanda.

Įspūdžiai Vilniuje: Muitinės muziejus ir restoranas „Pirmas blynas“