Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "Visagino socialinės globos namai" slapukų politika. Daugiau informacijos

Humoreskų knygos „Špylkos ir šlepetės“ pristatymas mūsų globos namuose

2019 kovo 02

Trys mūsų gyventojai lankėsi Visagino bibliotekos galerijoje vykusiame humoristinės knygos „Špylkos ir šlepetės“ pristatyme, kuriame dalyvavo autorė Nijolė Koskienė ir iliustruotoja Virginija Vilkas. Smagi renginio atmosfera paskatino mūsų gyventoją Aleksandrą pagroti gitara ir padainuoti. Taip susidraugavome su kūrėjomis, kad pakvietėme jas dar kartą knygą pristatyti mūsų globos namuose. Ir ne tik gyventojams, bet ir darbuotojams.

Kaip ir buvo sutarta, šiaulietės – rašytoja ir dailininkė, aplankę Zarasų, Didžiasalio ir Mielagėnų bibliotekas, atvyko į mūsų globos namus. Rašytoja pasakojo, kad kurti humoreskas pradėjo prieš 20 metų, dirbdama žurnaliste „Šiaulių krašto“ redakcijoje. Per tuos metus parašė jų apie 600, tačiau į išsvajotą knygą sugulė apie penkiasdešimt. „Mano pagrindinė veikėja Ieva, o visos istorijos – tikros, nutikusios man pačiai ar mano draugėms“, – pasakoja rašytoja.

Pasak kūrėjos, knygos herojė Ieva nesirinko lengvo kelio: ji su savo draugėmis ėmė kautis už išgyvenimą ekonominės, santuokinės ir vidutinio amžiaus krizės laikotarpiais, laviruoti tarp buities ir moteriškumo, tarp špylkų ir šlepečių, tarp noro iššokti iš to beprasmybėn riedančio vagono ir burti judėjimus, kurie pakeistų mūsų amžiaus moterų situaciją šalyje.

Knyga tarsi skirta moterims, bet rašytoja kreipiasi ir į vyrus: „Jei jūs esate vyras, tai pasidėkite šią knygelę prie lovos, mielasis, ir skaitykite, skaitykite, nes tai yra unikali proga pažinti subtilų ir trapų moters pasaulį, kurį jūs… Et, tiesiog, skaitykit.”

Iliustruotoja Virginija Vilkas papasakojo apie savo kūrybą ir septyniolika metų, padovanotų rūbų dizaino mokslams Niujorke. Todėl ir veikėją Ievą dailininkė norėjo pavaizduoti madingą, tokią, apie kokią slaptai svajoja tapti kiekviena moteris, žiūrėdama į veidrodį.

Be šilto humoro ir sarkazmo tądien skambėjo gyventojų Viktoro ir Aleksandro atliekamos dainos.

Įvyko dar vienas stebuklas. Knygos autorė Nijolė Koskienė atpažino mūsų namuose gyvenančią savo „grupiokę” Rasą, su kuria baigė Vilniaus Universitete lietuvių kalbą ir literatūrą. Po renginio dar ilgai „grupiokės” kalbėjosi, prisiminė studijų laikus, apžiūrinėjo Rasos išlaikytą ir brangintą „pusdiplomį”.

Globos namų direktorė, atsidėkodama už nuostabų renginį, kūrėjoms padovanojo mūsų gyventojų pagamintą skulptūrėlę, o atsakui, žinoma, gavo knygą “Špylkos ir šlepetės”.

Nuotraukų galerija:

Humoreskų knygos „Špylkos ir šlepetės“ pristatymas