Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "Visagino socialinės globos namai" slapukų politika. Daugiau informacijos

Darbingai paminėjome Tarptautinę obuolio dieną

2018 spalio 19

Palanki vasara ir saulėtas ruduo nepagailėjo saulės ir soduose sunokino daug obuolių. Mes juos labai mėgstame. O sužinoję, kad spalio 21 d. yra Tarptautinė obuolio diena, kaip mat susidomėjome Strigailiškio (Ignalinos r.) bibliotekoje organizuojamu renginiu „Obuolių sūris – kulinarinio paveldo skanumynas“.

Renginio pradžioje bibliotekininkė Rita Ramanauskienė supažindino susirinkusius su obuolių „Antaninis“ ir „Bogatyr“ veislėmis. Pastarajai negailėta pagyrų. Šios veislės obelis Strigailiškio gyventojų A. ir P. Povilėnų sode išaugino obuolius – milžinus. Obuoliai eksponuoti renginio metu, o vieno iš jų svoris siekė net 554 g.
Susirinkusios šeimininkės dalinosi obuolių sūrio receptais. Mūsų gyventojai taip pat domėjosi šio gardaus produkto gaminimu ir uždavinėjo daug klausimų.

Daugelis panoro globos namuose patys išsivirti obuolių sūrį. Todėl kitą dieną visi jau skutome ir pjaustėme antaninius obuolius, kuriuos mums dovanojo netoli gyvenantis ūkininkas. Skutome „smagiomis mašinėlėmis“: neišmetėme nei žievelių, nei sėklų – jomis pagardinsime arbatą, o sėklytes naudosime rankdarbiams. Pagal technologiją, užpilti cukrumi obuoliai, dar keletą dienų pastovės. Taigi per kulinarinius užsiėmimus virsime ir mes  – obuolių sūrį.

Paminėjome Tarptautinę obuolio dieną