Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "Visagino socialinės globos namai" slapukų politika. Daugiau informacijos

Bendravimas su gyvūnais suteikė daug malonių įspūdžių

2017 liepos 07

Nors ir lietinga ta lietuviška vasara, visgi nepagailėjo mums gražaus oro aplankyti robotizuotą Linos ir Jono Čeikauskų karvių fermą, įsikūrusią N. Daugėliškio seniūnijoje.

Ūkininkai mus mielai įsileido į savo visiškai kompiuterizuotą ūkį, kurį įrengė de Leval firma.  Šeimininkai patys į ūkį investavo 80 proc. lėšų, o 20 proc. – pasinaudojo Europos Sąjungos parama.

Gyventojai vaikščiojo tarp karvučių, jas glostė, stebėjo mechanizuotą maitinimą, robotizuotą melžimą. Visus nustebino prie didelio šepečio pati sau nugarą besikasanti žaloji. Lauke mažuose aptvarėliuose gyvena veršeliai, kurie labai noriai bendrauja. Visus labai linksmai nuteikė netoliese beišgananti ožkytė su trim ožiukais. Smagu buvo „pamyluoti“ mažus šuniukus ir katinėlius. Neliko nepastebėta ir galinga žemės ūkio technika.

Daug pamatę ir sužinoję, susėdome prie pirtelės atsigerti arbatos. Gyventojai dalinosi mintimis, kad tokios išvykos ne tik įdomios, bet ir suteikia naujausių technologinių žinių,  neleidžia atsilikti nuo gyvenimo tempo. Nuoširdžiai dėkojame ūkininkams Jonui ir Linai.
Nuotraukos http://vsgn.lt/gallery/aplankeme-robotizuota-ferma/