Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "Visagino socialinės globos namai" slapukų politika. Daugiau informacijos

Aplankėme Lietuvos zoologijos sodą

2018 rugsėjo 28

Neseniai turėjome smagią išvyką į Lietuvos zoologijos sodą Kaune. Čia pamatėme ne tik įprastus Lietuvos žvėris, paukščius, roplius, bet ir retus bei nykstančius gyvūnus. Išvyka suteikė daug džiaugsmingų ir linksmų akimirkų. Labiausiai gyventojams paliko įspūdį beždžionės, ereliai, žirafa, tigras, balti vilkai, laukinės katės bei smagiai žaidžiantis ruonis.

Sužinojome, kad zoologijos sodą įkūrė prof. Tadas Ivanauskas, o oficialiai atidarytas jis buvo 1938 metais liepos 1 dieną. Atidarymo dieną ekspoziciją sudarė tik 40 eksponatų: 5 lapės, 1 taurusis elnias, 3 briedžiai, šernas, baltasis gandras, pilkasis garnys, ereliai, pelėdos, danieliai, 2 vilkai, meškėnai, baltieji šeškai, grifai, asilas ir anglų parko galvijas. Tai buvo paties prof. Tado Ivanausko bei kitų zoologijos sodų jam padovanoti gyvūnai. Per metus zoologijos sodas pasipildė iki 150 eksponatų. Ypatingai Kauno zoologijos sodui padėjo Varšuvos zoologijos sodas, kuris padovanojo net kelias rūšis retų egzotiškų gyvūnų.

Lietuvos zoologijos sode šiandien priskaičiuojama apie 2000 vienetų gyvūnų. Šią kolekciją sudaro per 250 rūšių, iš kurių nemažai yra įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas.

Lietuvos zoologijos sodas yra Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos (EAZA) narys-kandidatas ir dalyvauja retų ir nykstančių gyvūnų europinėje veisimo programoje (EEP) nuo 1992 metų.

Nuotraukų galerija http://vsgn.lt/gallery/lietuvos-zoologijos-sode/